ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Головна » Новини

Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери"
версія для друку
Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери"

Парламентом України прийнято Закон
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери»

 

 

         Сьогодні, 7 вересня 2017 року Верховною Радою України за основу і в цілому як Закон України, прийнято урядовий законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери (реєстр.№ 7052 від 31.08.2017 року).

Особливості оподаткування нерезидентів податком на прибуток підприємств в Україні встановлені підпунктом 141.4.10 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України. Діючою редакцією цієї норми встановлено, що не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, або процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями.

Водночас, крім процентів та дисконту, нерезидентами-інвесторами у цінні папери можуть бути отримані і інші доходи, які відповідно до чинних на сьогодні норм підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Як наслідок, це обмежує можливості емітентів цінних паперів (в т. ч. Держави), що здійснює розміщення таких цінних паперів.

Прийнятий Закон врегульовує питання щодо звільнення від оподаткування не тільки доходів, отриманих нерезидентами у вигляді  процентів, дисконтів, а також інших доходів за державними цінними паперами або облігаціями місцевих позик, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або їх емітентом.

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)