ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Головна » Новини

Майбутнє аудиторської професії в Україні: яким воно буде?
версія для друку
Майбутнє аудиторської професії в Україні: яким воно буде?

Майбутнє аудиторської професії в Україні: яким воно буде?

 

Відповідь на це питання з’ясовували учасники конференції «Майбутнє аудиторської професії: міжнародний досвід та шлях України», яка відбулася у Києві 29 вересня 2017 року.

 

Роботу над впровадженням реформ у сфері аудиту з метою наближення та гармонізації національного законодавства, яке регулює обов’язковий аудит та аудиторську діяльність, до вимог і положень законодавства ЄС, в Україні розпочато в 2014 р.

 

Перший варіант законопроекту «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» було оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України в серпні 2015 р. Протягом тривалого часу документ доопрацьовувався в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики робочою групою, до складу якої ввійшли народні депутати, представники професії, експертного середовища. Попри це у Міністерстві фінансів наполягли, щоб у сесійній залі 22 червня 2017 р. розглядався саме урядовий варіант законопроекту. Як наслідок, його відправлено в Комітет для підготовки до повторного першого читання.

 

За словами Голови Комітету Ніни Южаніної, нова версія напрацьованого законопроекту за №6016-д є компромісною, сприймається аудиторською спільнотою та є сподівання, що буде прийнятою в парламенті найближчим часом.

 

На необхідності проведення реформи аудиту в нашій державі наголосив глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. «Наріжним каменем між Україною та ЄС є документ під назвою Угода про асоціацію з ЄС. Основним завданням є стимулювання та гармонізація українського законодавства із такими ж нормами ЄС. Україна потребує реформи аудиту, не тільки для угоди про асоціацію, а й для досягнення доброчесності. Стало катастрофою те, що два роки реформа блокувалася в Україні», — зазначив він.

 

На прикладах функціонування в різних країнах органу суспільного нагляду у сфері аудиту, який також планується запровадити в Україні, детально зупинився старший експерт з питань бухгалтерського обліку та аудиту Проекту EU-FINSTAR Представництва ЄС в Україні Джон Хупер.

слайд1

 

 

слайд2

 

 

слайд3

 

Про модель функціонування органу суспільного нагляду, роль і місце в регулюванні професії Аудиторської палати України, а також переваги майбутньої реформи аудиту йшлося у презентації Міністерства фінансів України.

 

Session2-проект АД-UA(2)

 

 

Session2-проект АД-UA(4)

 

 

слайд6

 

 

слайд7

 

 

слайд8

 

 

слайд9

 

 

слайд10

 

Чи працюватимуть українські аудитори за європейськими стандартами вже з наступного року, залежить від результатів голосування за законопроект №6016-д. За сподіванням Ніни Южаніної, на розгляд документа варто очікувати орієнтовно в середині листопада.

За підсумками конференції було прийнято Резолюцію про підтримку аудиторською спільнотою гармонізації українського законодавства з законодавством ЄС.

 

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)