ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Головна » Новини

Результати підсумкової наради щодо законодавчих ініціатив з питань аудиту, фінансової звітності та аудиторську діяльність
версія для друку
Результати підсумкової наради щодо законодавчих ініціатив з питань аудиту, фінансової звітності та аудиторську діяльність

Експерти завершили роботу над законопроектом «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»

У п’ятницю, 19 травня 2017 р., під головуванням Голови Комітету Ніни Южаніної відбулася підсумкова нарада щодо законопроекту «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (реєстр. №6016). Урядовим законопроектом передбачено принципово нову систему суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, а також  гармонізацію норми українського законодавства про аудиторську діяльність із законодавством Європейського Союзу.

Серед питань, які потребують доопрацювання при розгляді законопроекту до другого читання:

1. Уточнення механізму фінансування органу суспільного нагляду, Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску та змінної складової).

2. Приведення у відповідність інших законів щодо визначення вимог до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, політичних партій (застосування правил і положень, визначених виключно Законом про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність).

3. Відтермінування накладення стягнень та перегляд (зменшення) їхніх розмірів в частині відповідальності аудиторів.

4. Уточнення механізму страхування професійної відповідальності аудиторів (перехід від обов’язкового страхування до страхування цивільно-правової відповідальності).

5. Уточнення переліку неаудиторських послуг.

Розгляд законопроекту заплановано на засіданні Комітету в середу, 24 травня, із подальшим винесенням його до сесійної зали в першому читанні 25 травня 2017 р.

Крім того, Комітетом буде розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень) (реєстр. № 4646 від 11.05.2016 р., поданий Кабінетом Міністрів України) та проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (реєстр.№ 4646-1 від 19.05.2016 р., поданий народними депутатами України О. Продан та інш).

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)