Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
18 вересня 2015, 13:43

Протокол засідання Комітету №23 від 17 червня 2015 року

 

 

 

 

                   Комітет з питань податкової та митної політики

                          01008, м.Київ-8, вул. Липська, 3, тел.255-28-07

 

 

                                                                  

                                                         23

Комітету Верховної Ради України  з питань податкової та митної політики

   м.Київ                                                                           17         червня      2015 р.

14.30 год.

                                                                                  вул. Липська, 3

 

ГОЛОВУЄ

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ЮЖАНІНА Н.П.

 

ПРИСУТНІ:

  народні депутати України – члени Комітету

 

Бабій Ю.Ю., Головко М.Й., Горват Р.І., Долженков О.В., Журжій А.В., Іщенко В.О., Кірш О.В., Кісельов А.М., Кришин О.Ю., Курячий М.П., Ляшко О.В., Мураєв Є.В., Ничипоренко В.М., Острікова Т.Г., Сидорчук В.В., Фролов М.О., Хомутиннік В.Ю.,  Южаніна Н.П.

 

ВІДСУТНІ:

народні депутати України – члени Комітету

 

Антонищак А.Ф., Балога П.І., Вознюк Ю.В., Герега О.В., Гудзенко В.І., Євлахов А.С., Заставний Р.Й., Кобцев М.В., Козак Т.Р.,Лаврик М.І., Насіров Р.М., Продан О.П., Порошенко О.П.,  Святаш Д.В., Юрик Т.З.

 

ПРИСУТНІ:

 

Фірсов Є.П.

- народний депутат України;

Кужель О.В

- народний депутат України;

Галасюк В.В.

- народний депутат України;

Купрієнко О.В.

- народний депутат України;

Мушак О.П.

- народний депутат України;

Макеєва О.Л.

- заступник Міністра фінансів України;

Привалова Н.Є.

- директор Департаменту Державної фіскальної служби України;

Чмерук М.О.

- директор Департаменту Міністерства фінансів України;

Наумов С.М.

- заступник директора Департаменту Державної фіскальної служби;

Данилова О.М.

- Державна фіскальна служба України;

Доманський О.В.

- Державна фіскальна служба України;

Ярмоловський Ю.Є.

- Державна фіскальна служба України;

Коненко В.О.

- РПУ;

Березинець І.Т.

- ГО «Сяйво Сіверщини»;

Кулинич В.В.

- ГО «Підприємці Одещини»;

Дроговоз Ю.С.

- Громадська Рада при Державній фіскальній службі України;

Коваль Т.Г.

- АТП;

Рабошук Я.О.

- Асоціація міст України;

Вакулко Ю.В.

- Міністерство фінансів України;

Салівон С.Д.

- Федерація роботодавців України;

Скакун Л.Л.

- ТОГО «Координаційна рада підприємців Тернопільщини»;

Ленгауер О.Є.

- компанія СЕС-Україна;

Пліва О.

- ВГО МСБ «Фортеця»;

Бойко С.

- Голова Київського осередку ВГО «Фортеця»;

Сніховський О.О.

- член Ради підприємців при КМУ, виконавчий директор Асоціації хмельницьких ринків;

Коцеба Д.П.

- Термінальна мережа, директор;

Прокопчук Т.

- Американська торгівельна палата в Україні;

Буряк І.О.

- Європейська бізнес асоціація;

Хоменко В.О.

- асоціація «Укртютюн»;

Доротич С.І.

- Голова ВГО «Союз захисту підприємництва»;

Нєпряхіна Н.В.

- РБК-Україна;

Кочуков В.А.

- ІА «Надія»;

Голод І.

- РБК – Україна.

 

                 співробітники секретаріату Комітету:

 

Завідувач секретаріату Комітету Шоломіцький С.Я., заступник завідувача Чорноус Н.В., головні консультанти Будаков А.Ю., Добродій Т.В., Домбровський В.Д., Дудник Г.М., Клишта О.А., Ліпіхіна Т.Д., Радченко Р.В., Ющенко В.П., Ясінський В.М., старші консультанти Зазимко О.А., Чорногуз Л.П.

 


               Щодо затвердження порядку денного:

 

Народними депутатами України – членами Комітету Ничипоренком В.М. та Ляшком О.В. була внесена пропозиція щодо зміни черговості розгляду питань, а саме, почати засідання Комітету з першочергового розгляду законопроекту реєстр. № 1718 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій)».

Пропозиція не отримала підтримки у народних депутатів – членів Комітету.

 

В обговоренні питання взяли участь: Долженков О.В., Курячий М.П., Ляшко О.В., Ничипоренко В.М., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

 

Затвердити порядок денний засідання Комітету без змін:

«за» - 12

«проти» - 4

«утрим» - 1

«Затверджено»

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (реєстр. № 2980 від 02.06.2015 р., н.д. Ляшко О.В., Галасюк В.В. та інші).

 

2.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів (реєстр. № 2635 від 10.04.2015 р., н.д. Фірсов Є.П., Дубневич Я.В., Андрієвський Д.Й., Ар’єв В.І.).

 

3.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування ввезення та постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (реєстр. № 1912, друге читання).

 

4.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі (реєстр. № 1674, друге читання).

5.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2617, друге читання).

 

6.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2618, друге читання).

 

7.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення) (реєстр. № 1861, друге читання).

 

8.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків) (реєстр. № 2004, друге читання).

 

9.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції) (реєстр. № 0942, друге читання).

 

10.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення справедливих умов для реалізації сільгосппродукції та підтримки безпосередніх сільгосптоваровиробників (реєстр. № 2527, друге читання).

 

11.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) (реєстр. № 1718 від 02.06.2015 р., н.д. Продан О.П., Ляшко О.В. та інші).

 

12.

Про підготовку проекту Закону щодо удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

13.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення) (реєстр. № 2440 від 19.03.2015 р., н.д. Острікова Т.Г., Гопко Г.М. та інші).

 

 

 

 

1.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (реєстр. № 2980).

 

               ДОПОВІДАЧІ: Ляшко О.В. –  народний депутат України

 

В обговоренні питання взяли участь: Горват Р.І., Добродій Т.В., Кришин О.Ю., Курячий М.П., Ничипоренко В.М., Острікова Т.Г., Привалова Н.Є., Фролов М.О.,  Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

В процесі обговорення було вирішено внести до тексту законопроекту наступні техніко-юридичні правки, виклавши розділ І законопроекту у такій редакції:

“І. Пункт 161 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011р., № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112; 2015р., № 16, ст. 115) доповнити новими абзацами такого змісту:
“Тимчасово, на  період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки  України, Державної прикордонної служби України; осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб, на період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції.
Порядок підтвердження статусу вказаних осіб з метою застосування  зазначеної пільги з оподаткування військовим збором визначається  Кабінетом Міністрів України.”

 

УХВАЛИЛИ: 

                             Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (реєстр. № 2980) прийняти за основу та в цілому, як Закон України, з урахуванням техніко-юридичних правок Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

 

Прийнято «одноголосно»

 

 

 

2.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів (реєстр. № 2635).

 

                ДОПОВІДАЧ: Фірсов Є.П. – народний депутат України

            

В обговоренні питання взяли участь: Горват Р.І., Курячий М.П.,  Фролов М.О., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

УХВАЛИЛИ: 

Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів (реєстр. № 2635) прийняти за основу.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 14

«проти» - 0

«утрим.» - 3

 

Прийнято

 

 

 

3.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування ввезення та постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (реєстр. № 1912, друге читання).

              

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

            

Відбулося обговорення окремих поправок.

 

1. Поправка № 3 н.д. Южаніна Н.П.

В обговоренні питання взяли участь: Ляшко О.В., Острікова Т.Г., Ясінський В.М., Курячий М.П., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За пропозицією народного депутата України – члена Комітету Ляшка О.В. з тексту правки виключено слово «нових» . Правка технічна, врахована без голосування.

 

 

2. Поправка № 4 н.д. Острікова Т.Г.

 

В обговоренні питання взяли участь: Долженков О.В., Горват Р.І., Ляшко О.В., Острікова Т.Г., Привалова Н.Є., Фролов М.О., Ясінський В.М., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За наслідками обговорення автор не наполягає на врахуванні своєї поправки.

 

   3. Поправка № 5 н.д. Галасюк В.В.

 

За пропозицією Голови Комітету Южаніної Н.П. поправка № 5 поставлена на голосування для «відхилення»:

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Поправку  відхилено

 

4. Поправка № 8 н.д. Южаніна Н.П.

 

В контексті врахованої поправки № 3, з тексту поправки № 8 також виключено слово «нових».

 

5. Поправка № 9 н.д. Острікова Т.Г.

 

За наслідками обговорення автор не наполягає на врахуванні своєї поправки.

 

6. Поправка № 10 н.д.Кобцев М.В.

 

Поправку відхилено у зв’язку із недоречністю скорочення терміну дії запропонованої пільги.

 

 

 

УХВАЛИЛИ: 

Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування ввезення та постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (реєстр. № 1912) прийняти у другому читанні та в цілому, як Закон в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 13

«проти» - 2

«утрим.» - 2

Прийнято

 

 

4.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі (реєстр. № 1674).

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

            

В обговоренні питання взяли участь: Горват Р.І., Ляшко О.В., Острікова Т.Г., Ничипоренко В.М.,  Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

 

УХВАЛИЛИ: 

Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі (реєстр. № 1674) прийняти у другому читанні та в цілому, як Закон в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 12

«проти» - 5

«утрим.» - 0

 

Прийнято

 

 

5.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2617, друге читання).

                

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

            

В обговоренні питання взяли участь: Горват Р.І., Кришин О.Ю., Ліпіхіна Т.Д., Ляшко О.В., Ничипоренко В.М., Острікова Т.Г., Привалова Н.Є., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

 

УХВАЛИЛИ: 

                              Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2617) прийняти у другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 13

«проти» - 4

«утрим.» - 0

 

Прийнято

 

 

6.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2618, друге читання).

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

            

 

 УХВАЛИЛИ: 

                         Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2618) у другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 12

«проти» - 4

«утрим.» - 1

Прийнято

 

 

 

7.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення) (реєстр. № 1861, друге читання).

               

                ДОПОВІДАЧ: Острікова Т.Г. – народний депутат України

 

В обговоренні питання взяли участь: Головко М.Й., Долженков О.В., Кірш О.В., Курячий М.П., Чмерук М.О., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Відбулося обговорення окремих поправок.

 

1. Поправка № 42 н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Ляшко О.В., Ничипоренко В.М., Привалова Н.Є., Острікова Н.Є., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 14

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували - 3

Поправку враховано

 

2. Поправка № 43 н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Кірш О.В, Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За наслідками обговорення автор не наполягає на врахуванні своєї поправки.

 

 

3. Поправка № 51 н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Ничипоренко В.М., Ляшко О.В., Привалова Н.Є., Острікова Т.Г., Курячий М.П., Мураєв Є.В., Кірш О.В., Кришин О.Ю., Кужель О.В., Журжій А.В., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За наслідками обговорення відбулося голосування:

а) підтримати поправку № 51

«за» - 10

Поправку враховано

 

б) за пропозицією Секретаря Комітету поправка поставлена на пере голосування

«за» - 6

«проти» - 3

«утрим.» - 6

не голосували 2

Поправку відхилено

 

в) за пропозицією н.д. Ляшко О.В. поправка поставлена на пере голосування

«за» - 10

«проти» - 2

«утрим.» - 5

Поправку враховано

 

4. Поправка № 55 н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Острікова Т.Г., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 10

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 7

Поправку враховано

 

5. Поправка № 21 н.д. Мушак О.П., н.д. Кулініч О.І.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Журжій А.В., Клишта О.А., Кришин О.Ю., Ляшко О.В., Мушак О.П., Ничипоренко В.М., Привалова Н.Є., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 1

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 16

Поправку відхилено

 

 

6. Поправка № 31 н.д. Острікова Т.Г.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Горват Р.І., Долженков О.В., Кірш О.В., Курячий М.П., Острікова Т.Г., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Поправку поставлено на підтримку в такій редакції:

«8) підпункт 39.2.1.6 викласти у такій редакції:

«39.2.1.6. Неконтрольовані операції – будь-які господарські операції, не передбачені підпунктами 39.2.1.1, 39.2.1.2, 39.2.1.4 та 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту, що здійснюються між непов’язаними особами»;

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 14

«проти» - 1

«утрим.» - 0

не голосували – 2

Правку враховано

 

 

УХВАЛИЛИ: 

  Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення) (реєстр. № 1861) прийняти у другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

 

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 16

«проти» - 0

«утрим.» - 1

Прийнято

 

 

 

 

8.     СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків) (реєстр. № 2004, друге читання).

               

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

            

Відбулося обговорення окремих поправок.

 

1. Поправка № 24 н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Журжій А.В., Привалова Н.Є., Южаніна Н.П., Ясінський В.М.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Пропонується підтримати поправку № 24 з редакційним уточненням.

 

ГОЛОСУВАННЯ

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Поправку враховано

 

2. Поправка № 39 н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Журжій А.В., Долженков О.В., Ляшко О.В., Наконечний В.Л., Привалова Н.Є., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 11

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 6

Поправку враховано

 

3. Поправка № 30  н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Привалова Н.Є., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За наслідками обговорення автор не наполягає на врахуванні своєї поправки.

4. Поправка № 37 н.д. Долженков О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Ничипоренко В.М., Привалова Н.Є., Хомутиннік В.Ю., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 5

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 12

 

Поправку відхилено

 

5. Поправка № 50 н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Долженков О.В., Галасюк В.В., Журжій А.В., Ляшко О.В., Кришин О.Ю., Острікова Т.Г., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За наслідками обговорення автори погоджуються на частковому врахуванні своєї поправки в редакції, запропонованій у порівняльній таблиці.

 

* * *

 

Народні депутати України – члени Комітету Ляшко О.В. та Хомутиннік В.Ю. залишили засідання Комітету та передали свій голос на підтримку законопроекту реєстр. № 1718.

* * *

У засіданні Комітету було оголошено перерву на 15 хв. до 18.45 год.

 * * *

Після закінчення перерви продовжено розгляд окремих поправок до проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків) (реєстр. № 2004).

 

6. Поправка № 17 н.д. Южаніна Н.П., н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В.

 

В обговоренні поправки взяли участь: Ляшко О.В., Острікова Т.Г., Южаніна Н.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

За пропозицією н.д. Острікової Т.Г. перший абзац поправки № 17 до п.53.3 після слова «або» доповнено словами «надану йому», а саме:

«53.3. Платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.»

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим» - 0

Поправку враховано

 

7. Поправка № 2 н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В.

 

За пропозицією н.д. Острікової Т.Г. в підпункті 14.1.1 пропонується виключити слова «складає три розміри мінімальної заробітної плати» та замінити їх на формулювання, викладене у підпункті 164.2.17 «не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку на рік, встановленої на 1 січня звітного податкового року».

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Поправку враховано

 

 

8. Поправка № 39 н.д. Журжій А.В, н.д. Острікова Т.Г., н.д. Галасюк В.В., н.д. Герега О.В. (переголосування).

 

а) За наполяганням Державної фіскальної служби України пропонується підтримати поправку № 39 в такій редакції: «Забороняється використовувати контролюючим органам акт перевірки як підставу для висновків відносно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, у разі якщо за результатами складання акта перевірки у випадках, визначених Кодексом, платнику не було вручено податкове повідомлення-рішення»

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 2

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 14

 

Редакційне уточнення не підтримане

б) за пропозицією Першого заступника Голови Комітету Журжія А.В. пропонується підтримати поправку № 39 в такій редакції:

 

"Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків відносно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, у разі якщо за результатами складання акта перевірки податкове повідомлення-рішення не вручено платнику податків, або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60 цього Кодексу";

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим» - 0

Поправку враховано

 

 

УХВАЛИЛИ: 

                              Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків) (реєстр. № 2004) прийняти в другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

 

Прийнято

 

* * *

Головою Комітету Южаніною Н.П. та заступником Голови Комітету Фроловим М.О. запропоновано включити до порядку денного засідання Комітету проект Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) (реєстр. № 1088) для продовження його розгляду у другому читанні.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Прийнято

 

9.     СЛУХАЛИ:

Про продовження розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) (реєстр. № 1088).

               

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Головко М.Й., Журжій А.В., Кришин О.Ю., Кужель О.В., Курячий М.П., Ляшко О.В., Макеєва О.Л., Ничипоренко В.М., Острікова Т.Г., Чорноус Н.В., Южаніна Н.П.  (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

               За пропозицією Голови Комітету до законопроекту реєстр. № 1088 включено окрему поправку такого змісту:              

              «Абзац шостий пункту 1 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» викласти в такій редакції:

              «абзаців п’ятнадцятого і шістнадцятого пункту 110 розділу I цього Закону (щодо змін до пункту 296.10 статті 296) стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій, які набирають чинності:

              для платників єдиного податку третьої групи - з 1 січня 2016 року;

              для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.»

 

В контексті запропонованої поправки, Голова Комітету Южаніна Н.П. та народний депутат України – член Комітету Острікова Т.Г. зауважили на необхідності редагування вже відпрацьованих статей даного законопроекту та внесенні техніко-юридичних правок по всьому його тексту.

 

УХВАЛИЛИ: 

                              Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) (реєстр. № 1088) прийняти в другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 15 

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували – 2

Прийнято

 

10.       СЛУХАЛИ:

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) (реєстр. № 1718)

               

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

 

УХВАЛИЛИ: 

                                        Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) (реєстр. № 1718) прийняти за основу.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 13 

«проти» - 0

«утрим.» - 2

не голосували – 2

 

Прийнято

 

 

 

 

Голова Комітету                                                                Н.П. ЮЖАНІНА

 

 

 

Секретар Комітету                                                           О.Ю. КРИШИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

 

включених до протоколу № 23 від 17 червня 2015 року

засідання Комітету Верховної Ради України

 з питань податкової та митної політики

  №№                      

Назва

Сторінка

1.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (реєстр. № 2980 від 02.06.2015 р., н.д. Ляшко О.В., Галасюк В.В. та інші).

 

5

2.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів (реєстр. № 2635 від 10.04.2015 р., н.д. Фірсов Є.П., Дубневич Я.В., Андрієвський Д.Й., Ар’єв В.І.).

 

6

3.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування ввезення та постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (реєстр. № 1912, друге читання).

 

6

4.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі (реєстр. № 1674, друге читання).

 

8

5.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2617, друге читання).

 

8

6.

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом деревообробного обладнання для відродження промислового виробництва) (реєстр. № 2618, друге читання).

9

7.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення) (реєстр. № 1861, друге читання).

 

10

8.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків) (реєстр. № 2004, друге читання).

 

13

9.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) (реєстр. № 1088, друге читання)

17

10.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) (реєстр. № 1718 від 02.06.2015 р., н.д. Продан О.П., Ляшко О.В. та інші).

18