Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
29 червня 2016, 11:34

Протокол засідання Комітету №45 від 18 травня 2016 року

                   Комітет з питань податкової та митної політики

                          01008, м.Київ-8, вул. Липська, 3, тел.255-28-07

 

 

                                                                  

                                                         45

Комітету Верховної Ради України  з питань податкової та митної політики

   м.Київ                                                                              18      травня     2016 р.

14.30 год.

                                                                                  вул. Липська, 3

 

ГОЛОВУЄ

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ЮЖАНІНА Н.П.

 

ПРИСУТНІ:

  народні депутати України – члени Комітету

 

Антонищак А.Ф., Бабій Ю.Ю., Вознюк Ю.В., Горват Р.І., Гудзенко В.І., Долженков О.В., Євлахов А.С., Журжій А.В., Кірш О.В., Кісельов А.М., Кришин О.Ю., Кобцев М.В., Курячий М.П., Лаврик М.І., Острікова Т.Г., Порошенко О.П.,  Продан О.П., Святаш Д.В., Сидорчук В.В., Фролов М.О., Хомутиннік В.Ю., Южаніна Н.П., Юрик Т.З.

 

ВІДСУТНІ:

народні депутати України – члени Комітету

 

Балога П.І., Герега О.В., Головко М.Й., Заставний Р.Й., Іщенко В.О., Козак Т.Р., Ляшко О.В., Мураєв Є.В., Ничипоренко В.М.

 

ПРИСУТНІ:

 

Шухевич Ю-Б.Р.

- народний депутат України;

Войціцька В.М.

- народний депутат України;

Соловей Ю.І.

- народний депутат України;

Березюк О.Р.

- народний депутат України;

Макеєва О.Л.

- заступник Міністра фінансів України;

Насіров Р.М.

- Голова Державної фіскальної служби України;

Білан С.В.

- Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України;

Ващенко К.О.

- Голова Національного агентства України з питань державної служби;

Лишенко О.Г.

- Державна фіскальна служба України;

Мельник В.І.

- начальник управління Державної фіскальної служби України;

Нечай М.В.

- ТaxLink;

Куц М.О.

- директор Департаменту Державної фіскальної служби України;

Данілов І.О.

- Державна фіскальна служба України;

Бакланова Р.А.

- секретаріат Кабінету Міністрів України;

Шашенков Я.О.

- Державна фіскальна служба України;

Кукіна З.

- Державна фіскальна служба України;

Донець Д.В.

- Державна фіскальна служба України;

Сокол М.П.

- корпорація Богдан;

Лепіска М.М.

- корпорація «Укравто»;

Хренов Д.Ю.

- ПрАТ «Укрпиво»;

Блохін В.

- Imperial Tabaco;

Рилач Ю.В.

- Брітіш Амерікан Тобако;

Фіта А.

- компанія JTI;

Когут О.

- компанія JTI;

Пірникоза П.В.

- офіс з фіксованого та економічного аналізу;

Масіч М.Ю.

- асоціація лізингу України;

Хоменко В.О.

- асоціація «Укртютюн»;

Прохорович О.В.

- Американська торгівельна палата в Україні;

Калюжна А.

- Еспресо-TV;

Ковальчук В.

- АСН;

Калачева Г.О.

- Економічна правда.

Желізняк В.

- 112 Україна;

Мороховець В.

- 112 Україна;

Германова О.Г.

- Вісник ДФС;

Непряхіна Н.

- РБК-Україна;

Жолобецький І.

- Судово-юридична газета;

Космоч О.О.

- УкрНовини.

 

         співробітники секретаріату Комітету:

Завідувач секретаріату Комітету Шоломіцький С.Я., заступники завідувача Воробей С.І., Ясінський В.М., головні консультанти Будаков А.Ю., Гречана Т.В., Добродій Т.В., Домбровський В.Д., Дудник Г.М., Клишта О.А., Ліпіхіна Т.Д., Радченко Р.В., Ющенко В.П., Чорногуз Л.П., Зазимко О.О., Кизимчук І.П., старший консультант Пасічник І.В.

  Щодо затвердження запропонованого проекту порядку денного:

 

УХВАЛИЛИ:

 

Затвердити запропонований проект порядку денного із відповідним регламентом розгляду питань.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим» - 1

 

«Затверджено»

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1.

Проекти рекомендацій Комітету за підсумками обговорення 21 квітня 2016 року  питань в порядку контролю за діяльністю державних органів:

 

- про звіт Голови Державної фіскальної служби України Насірова Р.М. про роботу по забезпеченню виконання вимог законодавства в діяльності Київської митниці ДФС України;

 

- про звіт  Голови Державної фіскальної служби України Насірова Р.М. та звіт Першого заступника Голови Державної фіскальної служби України Білана С.В. щодо діяльності податкової міліції.

 

2.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій, доопрацьований у Комітеті (реєстр. № 4542-д) та блок законопроектів щодо звільнення від оподаткування пенсій (реєстр. №№ 4542, 4542-1, 4542-2, 4542-3, 4542-4, 4542-5, 4542-6, 2682).

 

3.

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів (реєстр. № 3251 від 07.10.2015 р.).

 

4.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету (реєстр.№ 4516 від 22.04.2016 р.), КМУ

 

 

5.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати земельного податку воєнізованих підрозділів) (реєстр.№2230 від 24.02.2015 р.), н.д. Пашинський С.В., Вінник І.Ю. Кривенко В.В.

 

6.

Проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо оптимізації можливостей здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та перебувають у трудових відносинах з працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період (реєстр. № 2144 від 16.02.2015 р., н.д. Кужель О.В.)

 

7.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень) (реєстр.№ 4646 від 11.05.2016 р.), КМУ.

 

8.

Проект Закону про внесення зміни до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей адміністрування податку на додану вартість на території проведення антитерористичної операції (реєстр.№ 4601 від 06.05.2016 р.), КМУ.

 

9.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України (реєстр.№ 4614 від 06.05.2016 р.), КМУ.

 

10.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) (реєстр.№ 4615 від 06.05.2016 р.), КМУ.

 

11.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4634 від 10.05.2016 р.), КМУ.

 

12.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4635 від 10.05.2016 р.), КМУ.

 

13.

Проект Закону про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності суб'єктів господарювання, які провадять діяльність на території проведення антитерористичної операції) (реєстр.№4522 від 25.04.2016 р.), н.д. Безбах  Я.Я. та інш.

 

14.

Різне

 

 

1.    СЛУХАЛИ:

Проекти рекомендацій Комітету за підсумками обговорення 21 квітня 2016 року  питань в порядку контролю за діяльністю державних органів.

            

  1. Про звіт Голови Державної фіскальної служби України Насірова Р.М. про роботу по забезпеченню виконання вимог законодавства в діяльності Київської митниці ДФС України.

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Продан О.П., Острікова Т.Г., Журжій А.В., Курячий М.П., Вознюк Ю.В., Антонищак А.Ф., Долженков О.В., Ващенко К.О., Кришин О.Ю., Кірш О.В., Гудзенко В.І., Юрик Т.З., Кісельов А.М., Святаш Д.В., Лаврик М.І., Фролов М.О. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Виступ: Насіров Р.М. – Голова Державної фіскальної служби України (текст виступу міститься в стенограмі)

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розглянути питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності Голову ДФС України Насірова Р.М. за неналежне виконання посадових обов’язків, на підставі пункту 5 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу».

2. Рекомендувати Голові Державної фіскальної служби України          Насірову Р.М.:

 1) розглянути питання щодо звільнення із займаної посади начальника Київської митниці ДФС Рудченка С.В. за порушення Присяги державного службовця, використання повноважень в неправомірних особистих інтересах третіх осіб, неналежне виконання посадових обов’язків з організації роботи Київської митниці ДФС та здійснення контролю, на підставі пунктів 1,9 частини 2 статті 65 Закону України «Про державну службу»;

2) ініціювати питання про застосування до посадових осіб Київської митниці ДФС, причетних до фактів, озвучених народними депутатами – членами Комітету, відповідних дисциплінарних стягнень, передбачених Законом України «Про державну службу».

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 8

«проти» - 1

«утрим» - 14

Рекомендації не підтримано

 

 

2. Про звіт  Голови Державної фіскальної служби України Насірова Р.М. та звіт Першого заступника Голови Державної фіскальної служби України Білана С.В. щодо діяльності податкової міліції.

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Антонищак А.Ф., Вознюк Ю.В., Журжій А.В., Юрик Т.З., Євлахов А.С., Курячий М.П., Кірш О.В., Острікова Т.Г., Кришин О.Ю. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Виступ: Білан С.В. – Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України (текст виступу міститься в стенограмі)

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Визнати роботу Насірова Р.М, як Голови Державної фіскальної служби України, та Білана С.В, як Першого заступника Голови Державної фіскальної служби України, незадовільною.

 

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо звільнення з займаних посад:

 

Голови ДФС України Насірова Р.М. за порушення Присяги державного службовця, несумлінне виконання обов’язків при організації роботи органів Державної фіскальної служби України та не здійснення контролю за роботою підлеглих йому посадових та службових осіб ДФС України, використання повноважень в інтересах третіх осіб на підставі вимог пункту 1.9 частини 2 статті 65 Закону України «Про державну службу».

 

Першого заступника Голови ДФС України Білана С.В. за порушення Присяги державного службовця, несумлінне виконання обов’язків при організації роботи податкової міліції та на підставі вимог пункту 1.9 частини 2 статті 65 Закону України «Про державну службу».

 

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 4

«проти» - 0

«утрим» - 19

Рекомендації не підтримано

 

 

 

2.    СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій, доопрацьований у Комітеті (реєстр. № 4542-д) та блок законопроектів щодо звільнення від оподаткування пенсій (реєстр. №№ 4542, 4542-1, 4542-2, 4542-3, 4542-4, 4542-5, 4542-6, 2682).

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Вознюк Ю.В., Журжій А.В., Макеєва О.Л., Продан О.П., Добродій Т.В., Кірш О.В., Антонищак А.Ф., Шухевич Ю-Б.Р., Воробей С.І. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Відмінити рішення Комітету від 12 травня 2016 року щодо прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо скасування оподаткування пенсій та зняття обмежень у виплаті пенсій для деяких категорій працюючих пенсіонерів (реєстр. № 4542-4 від 11.05.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

 «за» - 16

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували - 1

                    

Прийнято

 

 

2. Рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій (реєстр. №4542), поданий Кабінетом Міністрів України, та доопрацювати його до ІІ читання за скороченою процедурою.

 

 

ГОЛОСУВАННЯ:

 «за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 1

                     

Прийнято

 

 

3.    СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів (реєстр. № 3251 від 07.10.2015 р.).

 

 ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Продан О.П., Святаш Д.В., Кобцев М.В., Фролов М.О., Горват Р.І., Журжій А.В., Кришин О.Ю., Антонищак А.Ф. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

Відбулось голосування по поправкам:

 

1)    поправка № 21 н.д. Фролов М.О.

 

«за» - 5

«проти» - 3

«утрим.» - 13

не підтримано

 

2)    поправка № 22 н.д. Балицький Є.В.

 

«за» - 1

«проти» - 1

«утрим.» -19

не підтримано

 

3) поправка № 23 н.д. Вінник І.Ю.

 

«за» - 9

«проти» - 2

«утрим.» - 10

не підтримано

 

 

 

4) поправки №№ 12, 14, 16, 18  н.д. Святаш Д.В.

 

«за» - 1

не підтримано

 

 

5) поправки №№ 13, 15, 17, 19  н.д. Ничипоренко В.М.

 

«за» - 7

не підтримано

 

 

6) поправка № 25  н.д. Ванат П.М.

 

«за» - 3

не підтримано

 

 

7) поправка № 24  н.д. Пономарьов О.С.

 

«за» - 4

не підтримано

 

 

8) поправка № 27 н.д. Южаніна Н.П.

 

Доповнити дану поправку новим абзацом такого змісту:

«У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу».

 

«за» - 17

«проти» - 0

«утрим.» - 2

підтримано

 

 

9) До поправки № 48 н.д. Юринець О.В. додати новий пункт, який викласти в редакції поправки № 47 н.д. Южаніної Н.П. та відхилити поправку № 37 н.д. Южаніної Н.П.

 

«за» - 20

«проти» - 1

«утрим.» - 0

підтримано

 

10) поправка № 10 н.д. Юринець О.В.

 

«за» - 11

підтримано

 

11) поправки № 35 н.д. Южаніна Н.П., № 36 н.д. Люшняк М.В., № 37 н.д. Южаніна Н.П, а також технічно пов’язані з ними поправки № 1 н.д. Южаніна Н.П.  та № 3 н.д. Южаніна Н.П. – відкликані авторами.

 

         УХВАЛИЛИ:

Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів (реєстр. № 3251 від 07.10.2015 р.) у другому читанні та в цілому, як Закон України, в редакції Комітету.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 17

«проти» - 3

«утрим.» - 1

Прийнято

 

 

 

Після завершення обговорення, Першим заступником Голови Комітету Журжієм А.В. було оголошено про рішення представників фракції Політичної партії «Об'єднання «Самопоміч»» у Комітеті не відвідувати надалі засідань Комітету  до прийняття Комітетом рекомендацій щодо звільнення із займаних посад Голови ДФСУ Насірова Р.М. та Першого заступника Голови ДФСУ Білана С.В.

 

Подальший розгляд питань порядку денного відкладено.

 

 

 

 

Голова Комітету                                                                Н.П. ЮЖАНІНА

 

 

 

Секретар Комітету                                                           О.Ю. КРИШИН

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

 

включених до протоколу № 45 від 18 травня 2016 року

засідання Комітету Верховної Ради України

 з питань податкової та митної політики

 

  №№                      

Назва

Сторінка

1

Проекти рекомендацій Комітету за підсумками обговорення 21 квітня 2016 року  питань в порядку контролю за діяльністю державних органів.

 

4

2

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій, доопрацьований у Комітеті (реєстр. № 4542-д) та блок законопроектів щодо звільнення від оподаткування пенсій (реєстр. №№ 4542, 4542-1, 4542-2, 4542-3, 4542-4, 4542-5, 4542-6, 2682).

 

7

3

 Про проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів (реєстр. № 3251 від 07.10.2015 р.).

 

8