Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
22 липня 2016, 12:22

Протокол засідання Комітету №47 від 15-16 червня 2016 року

 

 

 

 

                   Комітет з питань податкової та митної політики

                          01008, м.Київ-8, вул. Липська, 3, тел.255-28-07

 

 

                                                                  

                                                         47

Комітету Верховної Ради України  з питань податкової та митної політики

м.Київ                                                                              15-16    червня     2016 р.

 

 

15 червня 2016 року

14.30 год.,

                                                                                  вул. Липська, 3

ГОЛОВУЄ

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ЮЖАНІНА Н.П.

 

ПРИСУТНІ:

  народні депутати України – члени Комітету

 

Антонищак А.Ф., Бабій Ю.Ю., Вознюк Ю.В., Горват Р.І., Долженков О.В., Євлахов А.С., Журжій А.В., Заставний Р.Й., Кірш О.В., Кришин О.Ю., Козак Т.Р., Курячий М.П., Лаврик М.І., Ляшко О.В., Острікова Т.Г., Порошенко О.П., Продан О.П., Сидорчук В.В., Фролов М.О., Хомутиннік В.Ю., Южаніна Н.П.

 

ВІДСУТНІ:

народні депутати України – члени Комітету

 

Балога П.І., Герега О.В., Головко М.Й., Гудзенко В.І., Іщенко В.О., Кісельов А.М., Кобцев М.В., Мураєв Є.В., Ничипоренко В.М., Святаш Д.В., Юрик Т.З.

 

ПРИСУТНІ:

 

Кужель О.В.

- народний депутат України;

Хлань С.В.

- народний депутат України;

Капінус Є.В.

- заступник Міністра фінансів України – керівник Апарату;

Мельник В.І.

- начальник управління Державної фіскальної служби України;

Нечай М.В.

- ТaxLink;

Куц М.О.

- директор Департаменту Державної фіскальної служби України;

Данілов І.О.

- Державна фіскальна служба України;

Бакланова Р.А.

- секретаріат Кабінету Міністрів України;

Лініченко К.Г.

- Європейська Бізнес Асорціація;

Мінін О.А.

- представник юридичної фірми;

Луценко І.Є.

- начальник управління Державної фіскальної служби України;

Самоляк М.В.

- Європейська Бізнес Асоціація;

Задорожний О.М.

- Державна фіскальна служба;

Бруцька І.

- Державна фіскальна служба;

Пажитнова Т.Б.

- Державна фіскальна служба;

Бабчун В.С.

- Держводагентство;

Овчаренко В.П.

- Міністерство фінансів України;

Романюк Ю.П.

- Міністерство фінансів України;

Москаленко О.П.

- Міністерство фінансів України;

Циганко І.А.

- Міністерство фінансів України;

Красовський О.О.

- ВГО «Союз захисту підприємництва»;

Пірникоза П.В.

- ОФЕА;

Масіч М.Ю.

- асоціація лізингу України;

Хоменко В.О.

- асоціація «Укртютюн»;

Прохорович О.В.

- Американська торгівельна палата в Україні;

Германова О.Г.

- Вісник ДФСУ;

Непряхіна Н.

- РБК – Україна.

 

         співробітники секретаріату Комітету:

Завідувач секретаріату Комітету Шоломіцький С.Я., заступник завідувача Ясінський В.М., головні консультанти Будаков А.Ю., Гречана Т.В., Добродій Т.В., Домбровський В.Д., Дудник Г.М., Клишта О.А., Ліпіхіна Т.Д., Радченко Р.В., Ющенко В.П., Чорногуз Л.П., Зазимко О.О., Кизимчук І.П., старший консультант Пасічник І.В.

 

 

 Щодо затвердження запропонованого проекту порядку денного.

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Вознюк Ю.В., Острікова Т.Г., Курячий М.П., Долженков О.В., Кужель О.В., Кришин О.Ю., Журжій А.В., Заставний Р.Й., Хомутиннік В.Ю., Продан О.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Затвердити запропонований проект порядку денного із відповідним регламентом розгляду питань з урахуванням пропозицій народних депутатів України – членів Комітету щодо включення п’ятим номером в розділі «перше читання» проекту порядку денного, проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр. № 4117 від 19.02.2016 р.):

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 5

«проти» - 0

«утрим» - 0

не голосували - 13

Пропозицію не підтримано

 

2. Затвердити запропонований проект порядку денного із відповідним регламентом розгляду питань з урахуванням пропозицій народних депутатів України – членів Комітету щодо:

- включення п’ятим номером в розділі «перше читання» проекту порядку денного, проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр. № 4117 від 19.02.2016 р.);

- доповнення розділу  «включення до порядку денного четвертої сесії ВРУ» проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування тютюнових виробів) (реєстр. №4619 від 06.05.2016 р.) та проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок оподаткування тютюнових виробів (реєстр. №4619-1 від 12.05.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 14

«проти» - 0

«утрим» - 0

не голосували - 4

 

Прийнято

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

 

Перше читання

1.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету (реєстр.№ 4516 від 22.04.2016 р.), КМУ

 

Друге читання

2.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень) (реєстр. № 3467 від 12.11.2015 р.). прийнятий за основу 18.05.2016 року.

 

 

Перше читання

3.

Проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо оптимізації можливостей здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та перебувають у трудових відносинах з працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період  (реєстр.№2144 від 16.02.2015 р.), н.д. Кужель О.В., Острікова Т.Г., Южаніна Н.П.

 

4.

Проект Закону про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення (реєстр.№2088а від 16.06.2015 р.), н.д. Хлань С.В.

 

5.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр.№4117 від 19.02.2016 р.), н.д. Кришин О.Ю.

 

 

Повторне перше  читання

6.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів (реєстр.№3448 від 10.11.2015 р.), направлений на повторне перше читання 21.04.2016 року.

 

7.

Включення до порядку денного четвертої сесії ВРУ

 (питання обговорено, для прийняття рішення)

 

 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень) (реєстр.№ 4646 від 11.05.2016 р.), КМУ.

 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (реєстр.№ 4646-1 від 19.05.2016 р.), н.д. Продан О.П. та інш.

 

 

8.

                 Включення до порядку денного четвертої сесії ВРУ

 

 

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4634 від 10.05.2016 р.), КМУ.

 

 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4635 від 10.05.2016 р.), КМУ.

 

 

Проект Закону про внесення зміни до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей адміністрування податку на додану вартість на території проведення антитерористичної операції (реєстр.№ 4601 від 06.05.2016 р.), КМУ.

 

 

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) (реєстр.№ 4615 від 06.05.2016 р.), КМУ.

 

Проект Закону про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності суб'єктів господарювання, які провадять діяльність на території проведення антитерористичної операції) (реєстр.№4522 від 25.04.2016 р.), н.д. Безбах  Я.Я. та інш.

 

 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування тютюнових виробів) (реєстр.№4619 від 06.05.2016 р.), КМУ

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок оподаткування тютюнових виробів (реєстр.№4619-1 від 12.05.2016 р.), н.д. Кобцев М.В. та інш

 

9.

    Різне

 

 

 

1.      СЛУХАЛИ:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень) (реєстр. № 3467 від 12.11.2015 р.)

 

                ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

         УХВАЛИЛИ:

Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень) (реєстр. № 3467 від 12.11.2015 р.) у другому читанні та в цілому, як Закон України.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 20

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Прийнято

 

 

2.      СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо оптимізації можливостей здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та перебувають у трудових відносинах з працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період  (реєстр.№2144 від 16.02.2015 р.).

 

                ДОПОВІДАЧ: Кужель О.В. – народний депутат України

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Продан О.П., Лаврик М.І., Євлахов А.С. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

УХВАЛИЛИ:

                         Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо оптимізації можливостей здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та перебувають у трудових відносинах з працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період  (реєстр.№2144 від 16.02.2015 р.) за основу та в цілому, як Закон України.

 

 

ГОЛОСУВАННЯ:

 «за» - 19

«проти» - 0

«утрим.» - 0

                    

Прийнято

 

 

3.      СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету (реєстр.№ 4516 від 22.04.2016 р.).

 

 ДОПОВІДАЧ: Капінус Є.В. – заступник Міністра фінансів

                                                      України – керівник Апарату

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Сидорчук В.В., Фролов М.О., Острікова Т.Г., Долженков О.В., Антонищак А.Ф. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

         УХВАЛИЛИ:

Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету (реєстр.№ 4516 від 22.04.2016 р.) за основу.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 0

«проти» - 16

«утрим.» - 3

Відхилено

 

 

4.      СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення (реєстр.№2088а від 16.06.2015 р.).

 

                ДОПОВІДАЧ: Хлань С.В. – народний депутат України

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Вознюк Ю.В., Долженков О.В., Журжій А.В., Лаврик М.І., Продан О.П., Капінус Є.В., Заставний Р.Й., Горват Р.І. (текст обговорення міститься в стенограмі).

        

УХВАЛИЛИ:

Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення (реєстр.№2088а від 16.06.2015 р.) за основу та в цілому, як Закон України,

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 15

«проти» - 0

«утрим.» - 0

не голосували - 4

Прийнято

 

 

 

5.      СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр.№4117 від 19.02.2016 р.).

              

                ДОПОВІДАЧ: Кришин О.Ю. – народний депутат України,

                                                                       секретар Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Долженков О.В., Вознюк Ю.В., Журжій А.В. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

         УХВАЛИЛИ:

                             Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр.№4117 від 19.02.2016 р.) за основу.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 18

«проти» - 0

«утрим.» - 0

Прийнято

 

 

 

6.      СЛУХАЛИ:

                                            Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів (реєстр.№3448 від 10.11.2015 р.).

              

ДОПОВІДАЧ: Журжій А.В. – народний депутат України,

                                                     Перший заступник Голови Комітету

 

 

В обговоренні питання взяли участь: Южаніна Н.П., Антонищак А.Ф., Курячий М.П., Долженков О.В., Продан О.П., Острікова Т.Г., Кірш О.В., Кришин О.Ю., Вознюк Ю.В. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

          Питання обговорено

 

 

 

7.      СЛУХАЛИ:

                                            Про включення законопроектів реєстр. № 4646, 4646-1, 4634, 4635 до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України.

 

ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Продан О.П., Вознюк Ю.В., Острікова Т.Г., Долженков О.В., Антонищак А.Ф., Курячий М.П. (текст обговорення міститься в стенограмі).

 

 

УХВАЛИЛИ:

                       

1. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень) (реєстр.№ 4646 від 11.05.2016 р.) та проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (реєстр.№ 4646-1 від 19.05.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 15

«проти» - 0

«утрим» - 0

не голосували – 2

 

Прийнято

 

 

2. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4634 від 10.05.2016 р.) та проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державну службу») (реєстр.№ 4635 від 10.05.2016 р.)

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 9

«проти» - 6

«утрим» - 2

Прийнято

 

 

 

 

16 червня 2016 року

12.00 год.,

третій поверх кулуарів ВРУ

 

ГОЛОВУЄ

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ЮЖАНІНА Н.П.

 

ПРИСУТНІ:

  народні депутати України – члени Комітету

 

Антонищак А.Ф., Бабій Ю.Ю., Вознюк Ю.В., Головко М.Й., Гудзенко В.І.,  Долженков О.В., Євлахов А.С., Заставний Р.Й., Кісельов А.М., Кобцев М.В., Кірш О.В., Кришин О.Ю., Козак Т.Р., Лаврик М.І., Ничипоренко В.М., Святаш Д.В., Сидорчук В.В., Фролов М.О., Южаніна Н.П.

 

ВІДСУТНІ:

народні депутати України – члени Комітету

 

Балога П.І., Герега О.В., Горват Р.І.,., Журжій А.В., Іщенко В.О., Курячий М.П., Ляшко О.В., Мураєв Є.В., Острікова Т.Г., Порошенко О.П., Продан О.П., Хомутиннік В.Ю., Юрик Т.З.

 

ПРИСУТНІ:

 

Капінус Є.В.

- заступник Міністра фінансів України – керівник Апарату;

Романюк Ю.П.

- Міністерство фінансів України;

Москаленко О.П.

- Міністерство фінансів України.

 

         співробітники секретаріату Комітету:

Завідувач секретаріату Комітету Шоломіцький С.Я., заступник завідувача Ясінський В.М., головні консультанти Будаков А.Ю., Гречана Т.В., Добродій Т.В., Домбровський В.Д., Дудник Г.М., Клишта О.А., Ліпіхіна Т.Д., Радченко Р.В., Ющенко В.П., Чорногуз Л.П., Зазимко О.О., Кизимчук І.П., старший консультант Пасічник І.В.

8.      СЛУХАЛИ:

                                            Про включення законопроектів реєстр. №№ 4601, 4615, 4522, 4619, 4619-1 до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України.

 

ДОПОВІДАЧ: Южаніна Н.П. – Голова Комітету

 

В обговоренні питання взяли участь: Капінус Є.В., Долженков О.В., Кришин О.Ю., Заставний Р.Й., Кобцев М.В., Ничипоренко В.М., Антонищак А.Ф.

 

УХВАЛИЛИ:

                       

1. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії проект Закону про внесення зміни до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей адміністрування податку на додану вартість на території проведення антитерористичної операції (реєстр.№ 4601 від 06.05.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 0

«проти» - 5

«утрим» - 14

Не прийнято

 

 

2. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії  проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) (реєстр.№ 4615 від 06.05.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 4

«проти» - 2

«утрим» - 13

Не прийнято

 

 

3. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії  проект Закону про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності суб'єктів господарювання, які провадять діяльність на території проведення антитерористичної операції) (реєстр.№4522 від 25.04.2016 р.)

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 19

«проти» - 0

«утрим» - 0

Прийнято

 

 

4. Рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного четвертої сесії  проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування тютюнових виробів) (реєстр.№4619 від 06.05.2016 р.) та проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок оподаткування тютюнових виробів (реєстр.№4619-1 від 12.05.2016 р.).

 

ГОЛОСУВАННЯ:

«за» - 15

«проти» - 0

«утрим» - 0

не голосували - 4

 

Прийнято

 

 

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                                Н.П. ЮЖАНІНА

 

 

 

Секретар Комітету                                                           О.Ю. КРИШИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

 

включених до протоколу № 47 від 15-16 червня 2016 року

засідання Комітету Верховної Ради України

 з питань податкової та митної політики

 

  №№                      

Назва

Сторінка

1

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень) (реєстр. № 3467 від 12.11.2015 р.)

 

5

2

Про проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо оптимізації можливостей здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та перебувають у трудових відносинах з працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період  (реєстр.№2144 від 16.02.2015 р.).

 

6

3

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету (реєстр.№ 4516 від 22.04.2016 р.).

 

7

4

Про проект Закону про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення (реєстр.№2088а від 16.06.2015 р.).

 

7

5

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків (реєстр.№4117 від 19.02.2016 р.).

8

6

Про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів (реєстр.№3448 від 10.11.2015 р.).

8

7

Про включення законопроектів реєстр. № 4646, 4646-1, 4634, 4635 до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України.

9

8

Про включення законопроектів реєстр. №№ 4601, 4615, 4522, 4619, 4619-1 до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України.

 

11