Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
21 грудня 2017, 15:35

Прийнято в цілому законопроект №6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

 

Сьогодні Верховною Радою України нарешті було прийнято в цілому законопроект №6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», над яким  професійна спільнота та експерти працювали на базі Комітету понад два роки.

  Зазначеним законопроектом норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності приводяться у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви 2006/43/ЄС та Регламенту 537/2014.

Зі зверненнями на підтримку законопроекту виступили посол ЄС в Україні, широка аудиторська спільнота й Аудиторська палата України.

При опрацюванні законопроекту до другого читання враховано більшість пропозицій усіх зацікавлених сторін, які, з одного боку, вдосконалюють документ, з іншого — роблять його більш ліберальним.

Зокрема:
- зменшено зі 100 до 30% від суми винагороди штрафні санкції, що можуть бути застосовані до суб'єкта аудиторської діяльності;
- уточнено процедуру формування ради нагляду органу суспільного нагляду;
- уточнено процедуру формування комісії з атестації аудиторів та процедуру проведення першого установчого з'їзду такої комісії
- передбачено інші норми, щодо яких були прохання від аудиторської спільноти.

Для повноцінного запровадження закону набрання ним чинності перенесено з 1 травня на 1 жовтня 2018 року. За цей час аудитори встигнуть підготуватися до нової системи функціонування професії.