Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
22 травня 2018, 14:59

Парламентом ухвалені законопроекти з податкових питань в аграрній сфері.

 

Парламентом 22 травня 2018 року ухвалені законопроекти з податкових питань в аграрній сфері

 

1. Верховною Радою України розглянуто проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" (реєстр. №6490 від 24.05.2017 р.), поданий народними депутатами України Івченком В.Є. та інш., та доопрацьований  у Комітеті відповідно до частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" (реєстр. №6490-д від 18.05.2017 р.).

Комітетом  за наслідками розгляду на засіданні 17 травня 2018 року було рекомендовано Парламенту прийняти  у  першому читанні за основу доопрацьований у Комітеті законопроект реєстр.№6490-д.

Цілі та завдання  цього доопрацьованого у Комітеті законопроекту полягають у створенні через зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України правових, економічних та соціальних передумов для легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи - підприємця - виробника сільськогосподарської продукції, та, відповідно, у забезпеченні їм повноцінної участі в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. 

Також метою законопроекту реєстр.№6490-д є підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування в контролі над офіційним оформленням договорів оренди шляхом законодавчого встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок.

Законопроектом реєстр.№6490-д пропонується забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

- здійснення діяльності  виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство":

- зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

- здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використання праці найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

 - площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено:

- пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років);

- встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

За насідками розгляду Верховною Радою України у першому читанні доопрацьований у Комітеті законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" (реєстр. №6490-д від 18.05.2017 р.), прийнятий за основу.

      

2. Верховною Радою України розглянуто проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур (реєстр.№7403-2 від 29.12.2017 р.), поданий народними депутатами України. Мірошніченком І.В. та інш., та доопрацьований у Комітеті відповідно до частини третьої статті 110 Регламенту Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур (реєстр. №7403-д від 04.04.2018 р.).

Комітетом  за наслідками розгляду на засіданні 21 березня 2018 року було рекомендовано Парламенту прийняти  за основу та у цілому, як Закон України, доопрацьований у Комітеті законопроект реєстр.№7403-д.

Метою доопрацьованого у Комітеті законопроекту є захист прав та законних інтересів сільськогосподарських виробників, які експортують олійні культури, та  стимулювання розвитку в Україні підприємств з переробки насіння олійних культур.

За насідками розгляду Верховною Радою України доопрацьований у Комітеті законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур (реєстр. №7403-д від 04.04.2018 р.), прийнятий за основу та у цілому, як Закон України.

Законопроектом доповнено пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України, новим абзацом, згідно з яким звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року - насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД) не буде застосовуватися для сільськогосподарських підприємств – виробників зазначених олійних культур.