Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
19 вересня 2018, 17:39

Розгляд питань порядку денного засідання Комітету з питань податкової та митної політики 18 вересня 2018 року

 

Розгляд питань порядку денного засідання Комітету з питань податкової та митної політики 18 вересня 2018 року

 

     1. Головою Комітету народним депутатом України Н.Южаніною була надана інформація щодо поправок та пропозицій, які надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до другого читання законопроектів:

  - про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (реєстр.№8487);

  - про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України  (реєстр.№8488).

Зокрема було зазначено, що ці проекти, прийняті Парламентом України 13.07.2018 року за основу. Вони направлені на   встановлення нової моделі акцизного податку на легкові автомобілі,  а також на врегулювання питань їх ввезення на митну територію України. Законопроекти також направлені  на законодавче вирішення питання щодо  раніше ввезених автомобілів на еврономерах.   

Вказані  проекти опрацьовувалися  у Комітеті спільно з представниками центральних органів виконавчої влади, Державної фіскальної служби України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України.

Надані суб’єктами права законодавчої ініціативи пропозиції включені до порівняльних таблиць до другого читання. За внесеними пропозиціями пропонується  суттєво змінити концепцію прийнятої у першому читанні моделі оподаткування акцизним податком транспортних засобів та змінити умови їх розмитнення. Окрім іншого, пропозиції передбачають зменшення бюджетних надходжень.

Враховуючи зазначене, а також необхідність спільного опрацювання зазначених законопроектів, Комітет звернувся до центральних органів виконавчої влади щодо надання висновків щодо зазначених пропозицій.

 

2. За наслідками обговорення народними депутатами України – членами Комітету був підтриманий лист до Державної фіскальної служби України щодо аналізу стану виконання контролюючими органами окремих норм Податкового кодексу щодо формування податкового кредиту з податку на додану вартість.