Увага! Cайт не оновлюється

Головна > Документи > Слухання у Комітеті
17 листопада 2017, 12:39

Комітетські слухання від 15 листопада 2017 року

15 листопада 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики за адресою вул. Липська 3 (зал засідань №3) під головуванням Голови Комітету Южаніної Н.П. відбулися комітетські слухання на тему “Про роботу Уряду щодо забезпечення ефективного функціонування системи протидії формуванню “схемного” податкового кредиту з ПДВ”.

У комітетських слуханнях прийняли участь народні депутатів України Острікова Т.Г., Кірш О.В., Антонищак А.Ф., Кришин О.Ю., Заставний Р.Й. та інші народні депутати України, Міністр фінансів України Данилюк О.О., Державний секретар Мінфіну Капінус Є.В., посадові особи Мінфіну, Директор департаменту обслуговування платників ДФС України Калініченко Н.Г. та інші посадові особи ДФС України, представники Міжнародного валютного фонду, бізнес-асоціацій та суб’єктів малого та середнього бізнесу, громадських організацій,  науковці і фахівці.

Головною темою обговорення були питання щодо стану протидії формуванню “схемного” податкового кредиту з ПДВ, впливу запровадженої системи зупинення реєстрації податкових накладних на вітчизняний бізнес  та шлях вирішення проблем, що виникли під час функціонування такої системи.  Присутні в залі учасники комітетських слухань шукали відповіді на такі нагальні питання: чи досягнуті головні цілі запровадження системи блокування реєстрації податкових накладних, а саме, чи убезпечено систему електронного адміністрування ПДВ від так званих “скруток” та чи забезпечено безапеляційність податкового кредиту для податкових накладних, що пройшли реєстрацію в ЄРПН.

Більшість доповідачів зазначали, що існуючі на сьогодні Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної ЄРПН не забезпечують виявлення “скруток”, що призводить блокування значної кількості податкових накладних платників реального сектору економіки при цьому допускаючи до реєстрації у системі “фіктивних” податкових накладних.

Окремо зауважувалося, що впровадження Міністерством фінансів такого відсікаючого Критерію як сплата за 2016 рік податків у сумі, що перевищує 5 млн грн., розділила бізнес на великих платників, які навіть взагалі не потрапляють під моніторинг та малих і середніх платників, у яких реєстрація майже третини податкових накладних  блокується.

Крім того, багато нарікань було висловлено на роботу Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації та на неспроможність контролюючих органів своєчасно розглядати скарги платників на рішення Комісії ДФС України.

Представники малого та середнього бізнесу у свої виступах просили народних депутатів України негайно підтримати проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстр. № 7115 від 15.09.2017 р.), вважаючи цей законопроект єдиним реальним виходом з критичної ситуації, що склалася у малому та середньому бізнесі. На їхню думку, це дасть можливість та час для відпрацювання контролюючими органами процедур зупинення реєстрації без створення додаткового необґрунтованого тиску на платників реального сектору економіки та на виправлення недоліків запровадження системи зупинення реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

Міністр фінансів О.Данилюк, у свою чергу, висловив думку щодо  недоцільності прийняття зазначеного законопроекту та неможливості повернення до тестового режиму функціонування системи зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Він проанонсував подальше напрацювання зміни до нормативно-правових актів, які регулюють процедури блокування реєстрації податкових накладних в ЄРПН, зокрема, удосконалення Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

Після закінчення обговорення було висловлено думку щодо необхідності:

- забезпечення повторного розгляду комісією ДФС документів, поданих платниками податків в липні — серпні 2017 р. для розблокування податкових накладних та подальшу реєстрацію таких накладних;

-  вивчення, наскільки ефективно спрацюють нові Критерії оцінки ступеня ризиків, які Міністерство фінансів України оприлюднило 23 жовтням 2017р. та які, за словами Міністра фінансів України, наразі застосовано як наказ готуються до розміщення на сайті міністерства;

- об’єднання зусиль Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби та представників бізнесу та протягом наступних двох тижнів, що не є пленарними, до розгляду у сесійній залі Верховної ради законопроекту №7115 «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних», знайти спосіб виправити ситуацію з масовим блокуванням  податкових накладних підприємств реального сектору.


Парламентський канал "Рада" онлайн


Коментар Голови Громадської ради при Комітеті податкової та митної політики


Трансляція Комітетських слухань (частина 1)


Трансляція Комітетських слухань (частина 2)